al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk +48 58 558 58 58 w. 310 h.fratczak@gfkm.pl

Mariusz KardaśSpecjalizuje się w obszarze Zarządzania Projektami.  Twórca autorskiego podejścia zarządzania projektami łączącego tradycyjne narzędzia z Metodą Łańcucha Krytycznego oraz metodą Agile. Usprawnia oraz wdraża Systemy Zarządzania Projektami w firmach.

Pracował w branżach badań rynkowych i FMCG (manager w dziale marketingu Unilever) oraz zarządzał przez 5 lat polskim oddziałem duńskiej spółki HJ Hansen Genvindingsindustri A/S, działającej w branży recyclingu. Jest Kierownikiem Merytorycznym Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami, realizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz GFKM.

Współpracował z ponad 100-ma firmami w Polsce. Prowadził warsztaty szkoleniowe w Szwajcarii (Grupa Roche, Bazylea), Rosji (MBA) i Rumunii (Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi).

Jest absolwentem Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Niels Brock Copenhagen Business Centre w Kopenhadze w ramach stypendium biznesowego Duńskiej Agencji Rozwoju Przemysłu i Handlu.

Posiada tytuł MBA (dyplom University of Strathclyde, Glasgow i GFKM).

Prowadzi zajęcia z Zarządzania Projektami na Executive MBA w Gdańsku i Executive MBA dla Business Centre Club.

Doświadczenie zdobywał współpracując m.in. z:

Dr Oetker, Energa Operator, Grupa ERBUD, Grupa Roche, Ikea Industry, Intel Technology Poland, Polkomtel, Kross SA, Lotos Oil, Lufthansa Systems Poland, Polfa Warszawa S.A. , Polpharma, Remontowa Shipbuilding, SPX, SBB Energy, Zakłady Azotowe Puławy

Uczestnicy warsztatów podkreślają profesjonalne przygotowanie i prowadzenie szkoleń. Skupia się na praktycznym aspekcie warsztatów oraz pracy zespołowej. Słuchacze doceniają jego wieloletnie doświadczenie jako trenera oraz praktyczne przykłady z życia. Ma świetne pomysły z bieżącym wykorzystaniem nowo poznanych narzędzi na realnie istniejącym projekcie. Jako doradca jest zwolennikiem tzw. metody partycypacyjnej, czyli ścisłej współpracy z zespołem pracowników firmy.

Odpoczywa grając w piłkę nożną. Interesuje się muzyką. Od kilkunastu lat tworzy tematyczne składanki muzyczne dla siebie i dla znajomych. Interesuje się kulturą żydowską i jej wpływem na dzisiejsze relacje społeczne i gospodarcze w Polsce.