al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk +48 58 558 58 58 w. 310 h.fratczak@gfkm.pl

Tomasz SowińskiObszarami jego specjalizacji jest zarządzanie finansami przedsiębiorstw, wykorzystanie narzędzi ochrony przed ryzykami finansowymi, ocena projektów inwestycyjnych i źródła finansowania. Prowadzi również szkolenia z zakresu ekonomicznego zarządzania przedsiębiorstwami oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Jako Prezes Zarządu  firmy Synergia 99 Sp. z o.o. odpowiadał za całokształt funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jako lider realizował projekty w ramach restrukturyzacji i reorganizacji Stoczni Gdynia SA.  Jako praktyk zarządzania i trener szkolił pracowników wszystkich szczebli zarządczych w wielu firmach polskich oraz dużych holdingach międzynarodowych. Inicjator i współwłaściciel firm EG Project Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując m.in.: w PKO Bank Polski, następnie przez wiele lat w Grupie Kapitałowej Stoczni Gdynia S.A., później w spółce ochrony Euro-Guard Sp. z o.o., a obecnie w spółce zarządzającej nieruchomościami przemysłowymi.

Jest magistrem ekonomii, absolwentem Instytutu Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego w specjalizacji Finanse Międzynarodowe.

W ramach studiów MBA prowadzi zajęcia z Ekonomicznych Aspektów Zarządzania, Zarządzania Finansowgo oraz Zaawansowanego Zarządzania Finansowego.

Jego zajęcia są z reguły wysoko ocenianie za „praktyczność”, „życiowość” oraz „umiejętność przedstawiania w zrozumiały sposób prawideł ekonomicznych i finansowych”. Uznanie uczestników szkoleń i warsztatów prowadzonych przez trenera często wzbudzają wykorzystane techniki przekazu oraz narzędzia edukacyjne w tym casy oraz arkusze kalkulacyjne. Tomek jest osobą żywą i energiczną, pełną humoru i profesjonalnie podchodzącą do zleceń.

Jest współautorem kilku zeszytów naukowych wydanych pod auspicjami Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową oraz autorem cyklu artykułów z zakresu finansów publikowanych w prasie lokalnej.

Lubi sport, szczególnie narty, siatkówkę i tenis oraz spędzać czas z ludźmi, obserwować ich zachowania w życiu codziennym – czerpie z tego inspirację i naukę. Z pokorą i szacunkiem podchodzi do wysiłku zwykłych ludzi. Uwielbia podróżować i aktywnie spędzać czas.