al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk +48 58 558 58 58 w. 310 h.fratczak@gfkm.pl

Wojciech SzabunioSpecjalizuje się w prawie kontraktów, prawie spółek, przejęcia i przekształcenia przedsiębiorstw, prawie pracy, zagadnieniach handlu elektronicznego oraz ochronie danych osobowych.

Wykłada podstawy prawa w ramach programów MBA w GFKM od 1999 roku.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, następnie odbył aplikację sędziowską zakończoną egzaminem sędziowskim. Wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Współtworzy Kancelarię Szabunio, Ziarkowski i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. P. Jest partnerem w kancelarii radców prawnych Grzechowiak, Jaś, Szabunio s.c. w Gdańsku.

Współpraca z oddziałem firmy Ernst & Young w Gdańsku. W ramach ogólnopolskiej firmy prawnej Ernst & Young odpowiadał między innymi za usługi doradztwa prawnego w zakresie e-businessu.

Również od ponad 20 lat prowadzi indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego w Gdyni.

Jego klientami byli m.in.

  • Doradztwo dla International Container Terminal Services Inc. w trakcie prywatyzacji BCT- Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Sp. z o.o. w Gdyni,
  • Doradztwo prawne dla OUTOTEC OY w związku z połączeniami spółek OUTOTEC Polska i LAROX Poland
  • Przekształcenia spółek: Versus Sp. z o.o. w spółkę komandytową, Limito SKA w spółkę akcyjną, BMB Santech Sp. J., ZM Investment Sp. z o.o. w spółkę komandytową
  • Obsługa prawna przedsiębiorców związana z prowadzeniem spółek prawa handlowego – BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o., Energomontaż Północ Gdańsk S.A., Europarts Polska Sp. z o.o. , Cubus Polska, Sietom Sp. z o.o., EET Europarts Sp. z o.o., Dr Oetker Polska Sp. z o.o. MBF Sp. z o.o., SESCOM S.A. LIMITO S.A., PPT PKS Oliwa S.A.

Zagadnienia prawne na studiach raczej nie cieszą się popularnością. Jest to wiedza, którą trzeba zdobyć, przyswoić i zapamiętać. Wojciech Szabunio we współpracy z mec. Rafałem Ziarkowskim „prowadzą zajęcia w sposób niespotykany i ciekawy”. W ocenie naszych studentów, klientów to jeden z najlepszych wykładów na studiach. Inni doceniają świetną współpracę prowadzących, mnogość przykładów, jasność przekazu oraz nietypowy sposób prowadzenia zajęć! Ich zajęcia otwierają oczy na zagrożenia prowadzenia biznesu.

Prywatnie dużo czasu spędza z najbliższą rodziną, z której czerpie radość, inspiracje i siłę. Lubi aktywny wypoczynek: zwiedzanie nowych miejsc.

Niektóre z publikacji:

Szabunio W., Ziarkowski R.,  „Elementy Prawa dla Menedżerów” Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów, Gdańsk, 2012

Szabunio W., Gerard Bisewski G., Leszek Jankowski L.,  „Spór z urzędem podatkowym” ,
 Info-Trade, Gdańsk, 1993

Szabunio W., „Podstawy prawa gospodarczego” Akademia Marynarki Wojennej, Gdynia, 2003

Artykuły prasowe dotyczące prawa gospodarczego.